Technologie lakování

PRÁŠKOVÁ LAKOVNA

 

Příprava povrchu je prováděna v průjezdném postřikovacím stroji.

Je použita technologie zinečnatého fosfátování.

Odmaštění PRAGOLOD 59 je silně alkalický odmašťovací přípravek. Používá se zejména pro odstraňování silných nánosů konzervačních prostředků a různých nečistot mastného charakteru úporně lpících na ocelových předmětech. Následuje dvoustupňový průtočný oplach demineralizovanou vodou. Před fosfatizační lázní je zařazena aktivace povrchu PRAGOFOS 1927. Na vlastní fosfátování je použit PRAGOFOS 1920.

Sušení probíhá v sušící peci při teplotě 100 až 120°C. Nanášení práškových barev se provádí automatickým zařízením firmy „ WAGNER“.

Plastová kabina Super Cube je dimenzována pro rychlou změnu barvy . Hodí se pro automatické i ruční nanášení při vícebarevném provozu , pro povrchovou úpravu větších sérií . Těžko přístupná, nebo tvarově složitá místa se dokončují na pracovišti ručního lakýrníka . K odsávání prášku je použita odtahová filtrační jednotka kombinovaná cyklónovým odlučovačem . Vlastní nástřik je prováděn pistolemi PEM-C4-HiCoat .

 

Následuje vytvrzení barvy ve vypalovací peci při teplotě až 225°C. Vypalovací pec je v provedení s termosifonovým uzávěrem, který minimalizuje únik tepla do okolí.

 

Zinečnatý fosfát je kvalitní předúpravou pod práškovými barvami, která výrazně omezuje rozšíření koroze pod povlakem a zajišťuje dlouhou životnost.Pro venkovní užití používáme výhradně polyesterové barvy fasádní kvality odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření.